logoInnowacyjność oraz stałe udoskonalenie stosowanych technik produkcji pozwala nam sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów. Już pierwszej generacji kotłów KIELAR-ECO zaczęły się pojawiać pionierskie rozwiązania, takie jak sterownik termostatyczny, a później elektroniczny powiązany z dmuchawą elektryczną, czy też kanały powietrzne wtórnego dopalania.

Zmiana warunków rynkowych oraz ciągłe dążenie do wyższej jakości naszych produktów skutkowały wprowadzeniem w 2001 roku drugiej generacji kotłów KIELAR-ECO pod nazwą KIELAR-ECO 2. W generacji tej został użyty wymiennik produkcji Fonderie SIME z Włoch. W standardzie pojawił się sterownik elektroniczny JUMAR ECO/a oraz możliwość opcjonalnego montażu układu rusztu ruchomego.

W 2002 roku opatentowaliśmy system montażu podajnika ślimakowego w kotle żeliwnym i wprowadziliśmy na rynek kotły KIELAR-ECO 2 z podajnikiem posiadające bardzo wysokie wskaźniki sprawności oraz spełniające wymagania ekologiczne. Dążąc do najwyższej jakości zastosowanych podzespołów podjęliśmy współpracę z firmą PANCERPOL.

W roku 2007 w celu zabezpieczenia naszych klientów przed potencjalnymi problemami wynikającymi z uwarunkowań w dostępności opału wysokiej klasy wprowadzony został do wyposażenia standardowego ślimak wykonany ze stali nierdzewnej kwasoodpornej pozwalający na długotrwałą i bezawaryjną pracę nawet w bardzo niekorzystnych warunkach oraz opcjonalnie rura ślimaka wykonana z tego samego materiału i zasobnik z blachy aluminiowej odpornej na korozję.

W roku 2009 wprowadziliśmy wersję kotła podajnikowego PLUS charakteryzującą się inną konstrukcją palnika oraz sterowniki PLUM serii 500 i 800 spełniające najwyższe wymogi jakościowe i formalne.