Kotły na miał wykorzystują najtańsze paliwo pochodzenia węglowego. Jest to węgiel o średnicy granulatu od 0 do 6 mm. Jego zaletami oprócz ceny jest mniejsza emisja szkodliwych spalin w porównaniu z innymi typami węgla, odporność na wietrzenie i stratę kaloryczności, łatwość składowania, oraz duża wydajność w trakcie spalania. Jakość miału może być różna dlatego istotne jest by kupować go ze sprawdzonych źródeł. Od jakości bowiem zależą wspomniane parametry.

 W ofercie żeliwnych kotłów produkcji Kielar , w kontekście kotłów na miał warto wskazać modele Kielar-Eco Plus i Kielar-Eco Plus Lux. Oba modele są do siebie zbliżone, z tym że wersja lux jest wyposazona w kilka dodatkowych opcji w stosunku do wersji podstawowej. Kotły posiadają dwa typy palenisk – retortowe i tradycyjne, z których drugie które pełni funkcję awaryjną. Jako że miał podczas spalania może tworzyć spieki, podajnik kotła jest zaopatrzony w specjalny talerz, który poruszając się skokowo rozbija owe spieki. Sam podajnik jest ślimakowy a materiał, z którego został wykonany czyni go odpornym na procesy korozyjne. Jako że żeliwne elementy kotłów wykonane są z żeliwa najlepszej jakości, wymiennik ciepła objęty jest 10letnim okresem gwarancji.

Kotły na miałProces spalania jak w przypadku wszystkich węglowych kotłów retortowych utrzymywany jest na odpowiednim poziomie przez sterownik z mikroprocesorem, dzięki czemu po zaprogramowaniu temperatury dla systemu centralnego ogrzewania i układu ciepłej wody, są one utrzymywane. Kotły na miał mogą pracować również w dwóch automatycznych trybach – letnim i zimowym jak również w okresach czasowych, które użytkownik może dowolnie ustalić. Jest to przydatne choćby sytuacji gdy oczekujemy wyższej temperatury grzania w nocy oraz niższej w dzień. Kielar-Eco Plus Lux posiada bardziej zaawansowany sterownik z możliwością rozbudowania go o moduł sterujący ciepłem na podstawie czujnika pogody umieszczonego na zewnątrz budynku.

Zobacz także:  przegląd produktów Kielar ECO | kotły centralnego ogrzewania | kotły węglowe na ekogroszek | kotły na miał | kotły węglowe retortowe, kotły z podajnikiem | piece z podajnikiem