Piece z podajnikiem to rozwiązania grzewcze wygodne w obsłudze dzięki posiadaniu zbiornika paliwa i automatycznego podajnika, który dostarcza paliwo do komory, w którym jest spalane. Podajnik wykonany jest ze stali odpornej na korozję. Palenisko retortowe i sterownik, który reguluje intensywność procesu spalania zapewniają oszczędność paliwa, z uwagi na to, ze spala się go tylko tyle ile potrzeba by utrzymać zaprogramowaną temperaturę. Wszystkie piece z podajnikiem Kielar-Eco posiadają zbiornik na węgiel o pojemności 180 litrów dzięki czemu trzeba stosunkowo rzadko wymagają napełniania. Komfortowi obsługi sprzyja również obszerny pojemnik na popiół. To wszystko sprawia, że praca przy obsłudze pieca to jedynie zaprogramowanie pożądanej temperatury a od czasu do czasu napełnienie zbiornika węglem oraz usunięcie popiołu. Co ciekawe mogą one nie tylko służyć do zapewnienia ciepła w systemie centralnego ogrzewanie ale być również podłączone do układu zapewniającego gospodarstwu domowemu ciepłą wodę.

Piece przeznaczone do palenia miałem takie jak Kielar-Eco Plus i Kielar-Eco Plus Lux wyposażone są dodatkowo w specjalny talerz, na końcu podajnika, który rozbija tworzące się podczas spalania spieki.

Żeliwne piece z podajnikiem oprócz swojej solidności i wydajności charakteryzują się również dużo mniejszą emisją spalin niż w przypadku pieców tradycyjnych. Chodzi tu głównie o niższą emisję dwutlenku i tlenku węgla jak również różnego rodzaju pyłów.

Z uwagi na niski koszt zakupu paliwa największą popularnością cieszą się piece z podajnikiem na ekogroszek i miał. Oto modele, którymi warto się zainteresować:

  • Piec z podajnikiem Kielar-Eco Plus II – wyposażony jest w dwa paleniska, standardowe – retortowe oraz awaryjne, dzięki któremu można go używać jako pieca zasypowego. Sterownik ma dwa tryby automatycznej pracy – letni i zimowy istnieje też możliwosć zaprogramowania dwóch oddzielnych temperatur dla układu CO i ciepłej wody.
  • Piec z podajnikiem Kielar-Eco Plus II Lux – wyposażony w sterownik, który zawiera nowoczesny algorytm zapewniający maksymalne uproszczenie obsługi. Wystarczy tylko zaprogramować temperaturę a pozostałe parametry zostaną automatycznie dostosowane do potrzeb. Wersja Lux posiada opcję wyposażenia w sterownik pokojowy dzięki, któremu ustawianie temperatury nie będzie wymagało udawania się do pomieszczenia, w którym znajduje się piec.
  • Piec z podajnikiem Kielar-Eco Super – jako paliwa stosuje się w nim ekogroszek, który jest tani i bardzo wydajny. Ma też dużo mniejszą zawartość siarki w porównaniu z innymi rodzajami węgla. Piec można zaprogramować ustalając osobne temperatury na wyznaczone okresy czasu.
  • Piec z podajnikiem Kielar-Eco Super Lux – sterownik lepszy pod względem technologicznym niż w modelu podstawowym daje możliwość ustawienia sterowania procesem spalania w powiązaniu z czujnikiem temperatury znajdującym się wewnątrz lub na zewnątrz domu.

Wszystkie wymienione żeliwne piece z podajnikiem cechują się :

  • bardzo małą emisją spalin
  • wysoką efektywnością oraz wydajnością procesu spalania,
  • gwarancją na żeliwne wymienniki ciepła przez okres 10 lat,
  • wygodą obsługi dzięki zautomatyzowanemu podajnikowi i obszernemu pojemnikowi na paliwo,
  • możliwością używania ich równocześnie do ogrzewania domu i zapewnienia ciepłej wody.

Piece z podajnikiem      Piec z podajnikiem

Zobacz także:  przegląd produktów Kielar ECO | kotły centralnego ogrzewania | kotły węglowe na ekogroszek | kotły na miał | kotły węglowe retortowe, kotły z podajnikiem | piece z podajnikiem