Kielar-Eco to producent kotłów żeliwnych kotłów węglowych z ponad 25-letnim doświadczeniem.

Firma rozpoczynała na początku lat 90-tych od produkcji kotłów zasypowych KczM, do których podzespoły były dostarczane z Ukrainy. Mimo że od dawna już nie są one wytwarzane, w wielu miejscach sprawdzają się do dziś.

Kotły żeliwne Kielar

Rok 1995 to moment wprowadzenia nowej generacji kotłów o nazwie Kielar-Eco. Od tego czasu firma produkuje kotły objęte długim, 10-letnim okresem gwarancji. W modelach z tej linii produktowej zaczęto wprowadzać rozwiązania, dotychczas nieobecne na polskim rynku. Pojawiły się więc kotły ze sterownikami, najpierw termostatycznymi następnie elektronicznymi, które były połączone z dmuchawą. Kolejnym pionierskim rozwiązaniem, na które warto zauważyć były kanały powietrzne, które pozwalały na wtórne dopalanie się paliwa.

Kolejny etap w rozwoju firmy to rok 2001 kiedy to pojawiła się generacja kotłów węglowych Kielar-Eco 2. Nowością było sprzedawanie w standardzie sterownika JUMAR ECO i opcja dodawania do kotłów ruchomego rusztu. Rok później firma opatentowała nowe rozwiązanie techniczne, którym był podajnik ślimakowy w kotle żeliwnym. W 2007 roku dodano do kotłów ślimaki wykonane ze stali odpornej na czynniki korozyjne. Dzięki temu podwyższona została żywotność i bezawaryjność kotłów nawet w ciężkich warunkach. Rok 2009 był momentem wprowadzenia do sprzedaży kotłów podajnikowych PLUS.

Aktualnie Kielar-Eco współpracuje z wytwórcami podzespołów o uznanej renomie i jakości. Do najważniejszych należą włoska odlewnia żeliwa SIME, producenci sterowników PLUM i TECH oraz producent podajników PANCERPOL. Wszystkie elementy są montowane przez wykwalifikowanych pracowników, których umiejętności są ciągle podnoszone.

Kielar-Eco przygotowuje i prowadzi szkolenia zarówno dla dystrybutorów i sprzedawców kotłów jak i dla osób zajmujących się ich instalacją. Firma posiada sieć autoryzowanych punktów sprzedaży kotłów. W części z nich obecna jest stała ekspozycja wszystkich modeli kotłów węglowych Kielar Eco. Znajdują się one w takich miejscowościach jak m.in.: Bełchatów, Radomsko, Kraków, Przeciszów, Płock – Nowe Gulczewo, Kędzierzyn Koźle, Chorzów, Częstochowa, Gliwice, Jaworzno, Katowice i w wielu innych. Stale też poszukiwani są nowi partnerzy handlowi.
Aby zaspokoić wszystkie potrzeby klientów firma zadbała o dobrą organizację serwisu, który zapewnia pełną obsługę techniczną w przypadku pojawienia się jakichkolwiek usterek. Pod dedykowanym numerem telefonu przez pięć dni w tygodniu od 8 do 16 czekają wykwalifikowani konsultanci, którzy zapewniają wsparcie techniczne zarówno klientom jak i serwisantom. Na stronie znajduje się też praktyczny poradnik, który pozwoli zdiagnozować najczęściej pojawiające się przyczyny problemów oraz wybrać kocioł o odpowiedniej mocy w stosunku do powierzchni, którą ma ogrzewać. Kotły Kielar-Eco posiadają certyfikat bezpieczeństwa ekologicznego, który potwierdza ich wysoką jakość i niską emisję spalin do środowiska naturalnego.

Zobacz także:  przegląd produktów Kielar ECO | kotły centralnego ogrzewania | kotły węglowe na ekogroszek | kotły na miał | kotły węglowe retortowe, kotły z podajnikiem | piece z podajnikiem